SOLIDARNI 2010 - powrót
Krakowskie Przedmieście, 28 maja 2011
Po wczorajszej jednodniowej przeprowadzce namiot SOLIDARNYCH 2010 wrócił dziś na swoje stare, dobre miejsce przed Pałacem Prezydenckim ...
* * * * *
Oświadczenie, apel i postulat ...
* * * * *
"Polacy? - chodzi tylko o to,
Żeby gdzieś w końcu mogli żyć...
Z tą Polską zawsze są kłopoty...."
Żeby gdzieś w końcu mogli żyć...
Z tą Polską zawsze są kłopoty...."
"Komu zależy na pokoju,
Ten zawsze cofnie się przed gwałtem -
Wygra, kto się nie boi wojen..."

Ten zawsze cofnie się przed gwałtem -
Wygra, kto się nie boi wojen..."
"Bo sojusz wielkich, to nie zmowa,
To przyszłość świata - wolność, ład -
Przy nim i słaby się uchowa,
I swoją część otrzyma... - strat!"
To przyszłość świata - wolność, ład -
Przy nim i słaby się uchowa,
I swoją część otrzyma... - strat!"
(Jacek Kaczmarski: "Jałta")
* * * * *
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz