SOLIDARNI 2010 - Trwania ciąg dalszy
Krakowskie Przedmieście, 16 maja 2011
.... dziś w promieniach słońca....
.... w spokoju majowego popołudnia...
....z właściwym dystansem do bieżących spraw politycznych, sporów i polemik ....
.... w przekonaniu o słuszności i konieczności swojego protestu ...
* * * * *
"Za nami noc, przed nami świt
my morza sól, my ziemi ból
i nie wierzymy w fetysz granic
jeśli za nimi czeka ktoś
kto chce wyruszyć z nami w drogę
kto jutro poda nam swą dłoń...
...i nie znaczymy wielkich zwycięstw
triumfalnych hymnów nie zna nikt
a jeśli walka będzie krwawa
to nam tej walki będzie wstyd
i wciąż idziemy aby żyć
i żyć pragniemy aby iść”
Lluis Llach (tłum. Jarosław Gugała i Carlos Marrodan)
*************************************************************
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz